Знайомтеся, Вікторія Чуприна – талановита тату-майстриня з України, чия творчість і відданість своїй справі надихають багатьох. Від випадкового зацікавлення татуюваннями до професійної кар'єри – її шлях був непростим, але наповненим важливими уроками та яскравими моментами. У цьому інтерв'ю ви дізнаєтеся, як Вікторія стала майстром, що її надихає, які стилі тату їй найбільше до душі, а також про найскладніші проєкти, які їй довелося виконувати. Її щирість та любов до своєї професії створюють унікальну атмосферу в кожній роботі, а бажання вчитися та вдосконалюватися робить її справжньою майстринею своєї справи. Вікторія відкриває таємниці свого ремесла, ділиться корисними порадами для новачків і розповідає про свої амбіції на майбутнє.
Як ви стали тату-майстром? Що вас надихнуло обрати саме цю професію?
— Це почалося все дуже спонтанно. Ми з молодим чоловіком ходили на татуювання до майстрів, і якось так заговорились: "А давай також станемо майстрами". На початку не було великого натхнення, бо мене почали навчати в стилях, які мені не подобались, тому навіть не хотіла братися за них на штучній шкірі.
Згодом я знайшла майстра, чиї роботи мені більш до душі, і тоді тату-сфера почала мені подобатися. Тату я завжди хотіла і собі, перше мені зробили в 16 років, але коли я починала на штучній шкірі робити стилі, які мені не подобалися, не горіла до цього.
Перші роторні машинки я купила з зарплати офіціанта, витратила тоді всю свою зарплату на це, і так згодом кожен місяць купляла по трохи матеріалів та починала вдома практикуватись. Це все було ще до повномасштабного вторгнення, коли почалися військові дії, я нічого не робила, але вже в серпні 22-го року взяла себе в руки, зняла дуже дешевий офіс, який знала, що зможу оплатити з коштів ВПО, та почала там працювати. По трохи знаходила клієнтів через Інстаграм та працювала.
Яка була ваша перша тату-робота? Чи пам'ятаєте ви свої відчуття тоді?
— Перша моя робота була на сестрі. Чесно скажу, робота вийшла зовсім погана, бо я була самоучкою на той момент та не знала дуже багато деталей у нанесенні тату. Це татуювання вийшло дуже кривим, все розплилося, і тепер ми з сестрою думаємо, як його виправляти 😅. Дуже вдячна сестрі, що погодилась, ще й зробити на самому видному місці руки 🙈. Пам’ятаю, дуже переживала, руки дуже тряслись, але потім увійшла в кураж.
Яка найбільша або найскладніша тату, яку ви робили?
— Найбільша моя робота – це рукав, але звичайний квітковий. Найскладніша для мене, напевно, була робота на плечі. Дуже з нею тоді намучилась: багато деталей, трансфер витирався, було два сеанси, дівчині було боляче, вона рухалась. Коли записувала цю дівчинку і дивилась на цей ескіз, не думала, що буде так важко 😅. І знову ж, це був не той стиль, який я постійно роблю та дуже люблю.
Скільки років ви вже працюєте в цій сфері?
— 2 роки.
Чи відвідуєте ви тату-конвенції або майстер-класи? Як це впливає на вашу роботу?
— Поки що не була на конвенціях, але планую на наступну, коли буде в Києві.
Що надихає вас у створенні тату?
— Напевно, сам процес та люди навколо 😌.
Як ви забезпечуєте безпеку та стерильність у своїй студії?
— Так, звичайно! В татуюванні майже все одноразове. Обробляю поверхні, матеріали, які потребують стерилізації, проходять етапи розчину та сухожару. Також працюю майстром пірсингу – там усі матеріали проходять таку обробку, окрім голок (вони одноразові). До речі, в татуюванні часто питають: "Чи стерилізуєте картриджі після минулого клієнта?" 😂 Звичайно, ні. Усі голки, картриджі – це все індивідуально одноразове.
Які стилі тату ви практикуєте? Який з них ваш улюблений і чому?
— Графіка, лайнворк, мінімалізм, скандинавія, геометрія, гравюра, скетч та дотворк. Дуже люблю працювати в техніці віпшейдинг – це любов 🥰.
Чи доводилося вам виправляти тату, зроблені іншими майстрами? Як ви ставитеся до такої роботи?
— Доводилось, але зараз дуже рідко за це берусь, так як хочеться більше своїх робіт показати, те, що мені подобається робити. Коли проєкт подобається, набивати його – одне задоволення, а виправляти – це не дуже моє. Бувало, що люди спочатку писали мені, їх щось не влаштовувало, можливо, ціна або час, і вони йшли до іншого майстра. Але через місяць писали, щоб це виправити.
Як ви працюєте з клієнтами над дизайном тату? Який процес створення ескізу?
— Деякі проєкти дороблюю, домальовую в програмі Procreate. Дуже часто клієнти приходять вже зі своїм ескізом, але й по моїм особистим ескізам, теж намальованих у Procreate, теж робила на клієнтах. Мої люди з радістю і дуже швидко бронюють авторські ескізи, це не може не радувати 😍🥰. Коли не можемо зійтися в думках у переписці, запрошую на онлайн-консультацію, де обговорюємо всі деталі, а потім чекаю на сеанс.
Що ви найбільше любите у своїй професії?
— Дуже багато спілкування, знайомства з новими людьми. Це те, що не потрібно працювати на когось, випрошувати вихідні, відпустку або лікарняний. Але скажу, що коли працюєш сам на себе, обов’язків стає ще більше, а часу на життя ще менше. Але я дуже люблю те, чим займаюсь, тому роблю це з радістю. Також це творча професія, і це не можна не любити.
Які поради ви б дали новачкам, які тільки починають свій шлях у тату-індустрії?
— Краще одразу йти на навчання до топового майстра, ніж бути самоучкою, бо на це набагато більше часу піде, ніж одразу навчитись. І дуже багато практикуватись: малювати, знаходити моделей та йти сюди не тільки за грошами або "вільним" графіком, а тому що це справді тягне.
Які ваші амбіції та плани на майбутнє у тату-індустрії?
— Дуже хочу свою велику студію з майстрами, а якщо ще глибше, то мережу студій по Україні, а можливо і за її межами.
Чи плануєте ви запустити власну лінію продуктів або відкрити свою студію?
— Так, зараз над цим не задумуюсь і не роблю, але в майбутньому дуже хотіла б.
Якими якостями повинен володіти хороший тату-майстер?
—Дружелюбність, щирість, вміння спілкуватись та знаходити підхід до будь-якої людини, а також гарно малювати та робити круті татушки 😉
Як можна зв’язатися з вами для запису на сеанс татуювання?
Інстаграм: dv.tattoo_
Або телеграм: +380991086274
Чи є у вас тату? Якщо так, то яке з них для вас найважливіше і чому?
— Є, і не одне. Я покажу вам це татуювання, в якому захований дуже глибокий сенс. Але на жаль, не зможу розповісти що саме в ньому особливе, дуже особисте. Воно, на жаль, зроблене не в тому стилі, як би я хотіла, але для мене дуже багато означає.
Чи є українські мотиви або символи, які часто замовляють для татуювань?
— Так, звичайно. Багато хто любить якесь слово в українську вишивку закодувати або раніше багато хто набивав контур країни, чи "сильна, вільна" і тому подібне, колоски набивали. Багато чого, але зараз цього набагато менше.
Як ви ставитеся до конкуренції в тату-індустрії? Чи є у вас поради, як виділитися серед інших майстрів?
— Я думаю, "на кожного майстра буде свій клієнт". Я з радістю спостерігаю за висококласними майстрами, у яких є чому повчитись, тому тут здорова конкуренція. Є люди, які приходять за якістю, а є ті, що йдуть де дешевше, але це їх вибір. Завжди кажу: не пішов цей до мене, піде інший, з більш класним проєктом 😉
Comments