Серед безлічі талановитих майстрів татуювання завжди є ті, хто виділяється своїм неповторним стилем, сміливістю і креативністю. Альона Сенько – одна з них. Переможниця Ескіз Батлу TattooWin, вона довела, що мистецтво татуювання — це не просто робота, а спосіб самовираження та спосіб дарувати людям емоції.
У цьому інтерв’ю Альона поділиться своїм баченням сучасного татуювання, секретами створення унікальних ескізів та розповість, як вона прийшла в сферу тату. Відкриймо разом історію цієї натхненної майстрині!
Розкажіть про себе: чим займалися раніше, до того як стали тату-майстринею?
— Скільки себе пам’ятаю, малювати мені подобалося ще з раннього дитинства. Я відвідувала художню школу після основних занять і мріяла стати художником, але згодом передумала. У 15 років, навчаючись у старших класах, я пройшла курси майстра манікюру, думаючи, що зможу створювати цікаві дизайни нігтів завдяки своїм навичкам у малюванні. Однак, пропрацювавши майстром манікюру п'ять років, зрозуміла, що ця робота мені вже не цікава.
У 17 років я провела власну виставку картин на тему дискримінації національних меншин у суспільстві. Виставка відбулася в моєму рідному місті Ніжині, після чого мої роботи були відправлені до офісу ООН у Києві на День прав людини.
Як Ви прийшли у сферу тату?
— У 18 років я зробила своє перше татуювання, і ця сфера настільки мені сподобалася, що я почала задумуватися про можливі зміни в житті. Проте я сумнівалася. Мій хлопець підтримав мене у виборі професії тату-майстра, подарувавши на Новий рік тату-машинку та фарби. Я була йому дуже вдячна, але було страшно почати робити татуювання. Спочатку я навчалася за відеоуроками на YouTube і зробила свою першу роботу на подрузі — це була Свята Граната з гри "Вормікс". Малювала від руки, і для першого разу вийшло непогано. Проте чорний колір, який я придбала і який називався "ісландський чорний", після загоєння став темно-фіолетовим. Я зробила корекцію та виправила ситуацію, але це було неочікувано.
В азах цієї справи я навчалася повністю самостійно, досліджуючи інформацію в інтернеті.
Який стиль татуювань є вашим улюбленим і чому?
— Японія, реалізм, new school
Як ви підходите до створення ескізу для клієнта? Чи часто працюєте з індивідуальними побажаннями?
— Я люблю розробляти персональні ескізи, оскільки вважаю, що індивідуальний малюнок набагато кращий за ескіз, завантажений з інтернету. Якщо клієнти приходять з малюнками з Pinterest, я пропоную їм змінити їх або зробити схожими, але унікальними. Адже в Pinterest чудово шукати ідеї, а не просто копіювати їх. Однак не всі клієнти погоджуються на персональні ескізи.
Як ви зазвичай взаємодієте з клієнтами перед та під час процедури? Як допомагаєте їм заспокоїтись, якщо вони переживають?
— Якщо я бачу, що людина не впевнена і сумнівається , я краще відмовлю і не буду робити тату. Але якщо клієнт дуже хоче, але нервує, я намагаюся відволікти його, увімкнувши улюблені фільми або мультфільми. Можу запропонувати чай або какао. Якщо це перше татуювання, можу знеболити кремом, але спочатку обов'язково дізнаюся, чи немає у клієнта алергії на лідокаїн. Щоб налагодити контакт, можу відволікти клієнта, розповівши якісь смішні історії з життя або відповісти на його запитання.
Як ви ставитесь до тату як форми самовираження чи мистецтва? Чи змінюється значення татуювання з часом для людини?
— Для мене татуювання одночасно є і формою самовираження, і мистецтвом. Якщо людина вкладає певне значення у своє татуювання — це чудово. Однак, на мою думку, на першому місці має бути анатомічно правильне розміщення татуювання, щоб підкреслити досягнення та приховати недоліки. Завдання тату-майстра, як я вважаю, — втілити задум клієнта (тобто сенс, який він хоче вкласти у своє татуювання) і водночас зробити так, щоб малюнок гармонійно виглядав на тілі. Я впевнена, що значення татуювання з часом не зміниться, залишиться таким самим, хоча погляд на життя може змінитися. Але татуювання завжди залишається пам’яттю про певний період вашого життя.
Яку б пораду Ви б дали починаючим майстрам?
— Вчіться, розвивайте свої навички, пробуйте працювати в різних стилях, щоб зрозуміти, який вам до душі. І обов’язково багато малюйте — малювання має стати для вас сенсом життя, приносити задоволення.
😮☄️