top of page

Тату-майстер Дмитро Волчан: Від мрії до реальності


Татуювання – це спосіб показати свою індивідуальність та встановити зв'язок з оточуючими. Вони можуть бути символами, які передають особисті переживання та відображають важливі моменти життя.


У цьому інтерв'ю ми знайомимося з талановитим майстром тату Дмитро Волчан, який пройшов довгий шлях від захоплення до професійного становлення. Незважаючи на те, що починав він свою кар'єру як електромеханік, Дмитро знайшов своє справжнє покликання в татуюванні.


Його досвід, творчий підхід та глибока любов до своєї справи надихають та вражають. Дмитро розповість нам про те, як перші татуювання стали початком його шляху, про важливість саморозвитку та про свої унікальні проекти й амбіції на майбутнє. Давайте дізнаємось більше про його професійний шлях, джерела натхнення та майбутні плани у світі татуювань.


Як Ви почали свій шлях у тату сфері?


У 2017 році я закінчив університет, отримав диплом електромеханіка, та пішов працювати по професії, ще з першого тижня навчання я зрозумів що це мені не до вподоби, але інших варіантів в мене не було, бо я ганяв на скейті і в майбутньому бачив себе людиною-павуком. Молодий мозок хотів займатися багатьма більш цікавими та творчими речами, одне з них було малювання. Скажу одразу, я не вчився малювати, та художньої освіти не мав та не маю. Малював так собі, виключно для себе в задоволення.


Робота по професії не принесла мені задоволення, та ще с десяток інших робіт також не відчувалися справою життя. Ох, ким я тільки не був: столяр, продавець консультант, кондитер солодких виробів, ватажок у дитячому таборі, кухар у суші магазині, та інші роботи які займали багато часу, сил та не мали видимих суттєвих перспектив.А саме перспективи були для мене важливі у виборі справи мого життя, адже приємно коли ти знаєш що твої майбутні професійні навички будуть затребувані та звісно приносити не тільки дохід, але й задоволення. У далекому 2012 році ми з другом зробили собі перші татуювання, звичайними прімейд голками та фарбою, що придбали у тату-шопі.


Напевно це був маленький вклад у майбутнє, тому що вже напочатку 2018-го року я звернув увагу на цю професію не як на щось розважальне чи те що виражає твою особистість, а як на конкретний чіназез, та почав вивчати її більш детально. Зрозумівши що ця професія реальний саунтресес, я поділився цим зі своїми рідними, та батько нашурудів мені саморобну тату машинку. Цим апаратом можна було бетон відбивати на стінах, однак мені вкатило та я поставив ціллю зібрати увесь набор для заняттям татуюванню.


Наступні пів року я передивився увесь ютуб з роликами по татуюванню, нарешті зібрав увесь базовий комплект з обладнанням, та зробив собі татуювання новою китайською тату машинкою за 600 гривень. Доречі, це моє перше татуювання на людині.

Кумедно те, що зробивши тату 3рл, татуювання підплило до ширини контурів у 18рл, зараз то вже зрозуміло, що наводити татуювання 5-6 разів, не найкраще було рішення.


Ще 4 місяці після того, я працював на різних роботах, інколи робив татуювання собі та друзям, аж до моменту коли я зрозумів, що більше не хочу працювати на когось, з графіком 5/7 та робочим часом по 10-12 годин. У мене була лише тисяча гривень в гаманці, та увесь витратний матеріал для роботи тату майстром, за ці гроші я зняв кабінет з готовим робочим місцем, та почав вести робочий інстаграм, люди почали до мене звертатися, рекомендувати мене, та я почав розуміти, що більше не хочу бути людиною-павуком, я хочу розвиватися та досягати успіху в цій справі, стати професіоналом, та нарешті отримувати задоволення від того що роблю.Яким був Ваш професійний розвиток до того, як Ви стали тату-майстром?


Навчальні курси з татуювання мені були не по кишені, а бажання розвиватися тільки зростало. Я розумів що звичайний кабінет заточений під нарощування вій, не краще місце для розвитку, та пішов на співбесіду у тату студію, там отримав не найприємнішу критику з боку майстрів студії, як до безпеки робочого процесу, так і в загалом якості своїх робіт. Було навіть якось токсично та гордовито. Більше з цією студією я справ не бажав.

Можливо це би когось образило, та взагалі відбило бажання займатися цією справою далі, але мені це додало мотивації стати краще. Адже лише через критику інших та прийняття і опрацювання своїх недоліків ми досягаємо успіху та виходимо на новий рівень своїх можливостей.


Пів року я покращував усі необхідні навички, що раніше мені здавалися достатніми для звичайної роботи, підтягнув знання щодо безпеки робочого процесу, придбав більш якісне обладнання, що підвищило якість. І нарешті зміг попасти в свою першу тату студію !


Скільки ж нового я дізнався дивлячись за іншими майстрами, мене переповнювали нові знання та якість моїх робіт стрімко почала зростати, більш того я почав помічати що інші майстри все частіше цікавилися тим, як саме я роблю татуювання та виражали респект, це було дуже приємно, та мотивувало на ще більші досягнення.


З цієї студії я багато чого для себе підкреслив, почав більше малювати, та робити індивідуальні проекти перемальовуючи те, з чим до мене зверталися клієнти. Я перестав дивитися за усіма майстрами свого міста, натомість вивчав роботи світових топових майстрів: як роблять свої роботи, виставляють світло для фотографії своїх робіт та корегують кольори на фотографіях. Я зрозумів що мало зробити круте татуювання, адже якісна фотографія, підкреслює гарну роботу !

Саме так в мене складався шлях до майстерності в роботах та професійного візуалу в портфоліо.Який тату-проект запам'ятався Вам найбільше?


Найбільше мені запамʼятався проект 2022-го року, це був вже 4 рік мого досвіду в татуюванні, я встиг зробити безліч цікавих робіт, і в багатьох роботах я стикався з деталізованими елементами. Задовго до цього я бачив західного майстра який зробив декілька татуювань розміром не більше монети діаметром двох сантиметрів, це приблизно як українська монета номіналом 50 копійок. Я вже не згадаю того майстра, якість його роботи була звичайною, та нічим таким не відрізнялася окрім розміру татуювання. Тоді мені стало дуже цікаво зробити татуювання такого розміру, виключно для досвіду, але час минав, і я за це зовсім не думав.


На початку 2022-го року, їдучи в міському транспорті, мені дали решту, в якій була монета номіналом в одну гривню, я згадав за своє минуле бажання зробити невеличке татуювання, але амбіції завжди були попереду мене. Тепер я хотів зробити не просто маленьку роботу, а максимально маленьке, мікро-деталізоване татуювання з замахом на чорно-білий реалізм.


Приїхавши додому, я поділився зі своєю дружиною думками, вона підтримала мою ідею та запропонувала себе в якості моделі, і вже в цей день ми підібрали цікавий варіант для відпрацювання, трішки його візуально доробив, та на наступний день почали працювати.


(Дякую тобі люба за довіру та впевненість у мені <З)


Скажу одразу, я розумів що робота такого розміру з величезною вірогідністю могла «поплисти», але це був виклик моїй майстерності та досвіду що я напрацював роками. По закінченню сеансу ми були дуже вражені тому результату, що в нас вийшов, і я вже на той час розумів що це буде вражати.


Як тільки ця робота зʼявилася у мене в портфоліо, число бажаючих на такий формат татуювання тільки зростав, та почав формуватися такий собі стиль «мікрореалізму». Минуло вже більше двох з половиною років як я зробив своє перше татуювання в цьому стилі, татуювання без корекції і досі виглядає гідно та вражаюче. Клієнти що зробили такі татуювання, не раз казали скільки здивувань та компліментів отримують за ці татуювання. Доречі, загоєні роботи з мікро реалізмом можна побачити в моєму портфоліо на сторінці інстаграм.Як Ви вдосконалюєте свої навички та стежите за новими тенденціями у тату-індустрії?

Навички розвиваю за допомогою невеличких експериментів з технікою нанесення в процесі роботи, які не впливають на якість та візуальний вигляд татуювання. Таким чином я позбавляюся необхідності в пошуку моделей, та одразу отримую необхідний досвід.


Також качаю скілл в малюванні, малюючи складні текстури та фігури з цікавими схемами світла. Буває таке, що стикаюся з якимось складним елементом в майбутньому татуюванні, в цьому випадку завжди беру олівець та папір, малюючи цей елемент в точності як на референсі. Це дуже допомагає в розумінні того що робиш, плюс качає скіл в малюванні. Останні два роки частіше став малювати на айпаді, тому скажу що підійдуть також і пензлі імітуючі олівець.


Щодо нових тенденцій, хочу сказати що я вже давненько не веду спостережень за модними штуками у світі татуювань, все це одне і те саме, тільки трішки покращене, поки що не бачу якогось прориву як було з безпровідними тату машинками. Хіба що безпровідні термопринтери радують комфортом використання.


Зараз більше часу приділяю особистій тату школі та розвитку студії що відкрили пів року тому з дружиною. Усі важливі новини та цікаві речі у світі татуювань дізнаюся від колег.Чи берете Ви участь у тату-конвенціях або майстер-класах? Який вплив це має на Вашу роботу?

Ще не доводилося відвідувати тату-конвенції, поки що себе там не бачу. Думаю можливо маючи якийсь цікавий проект у найближчі рік-два поїду, виключно для досвіду.


На майстер-класи також ніколи не записувався, десь шось побачив в ютубі, інстаграмі чи тіктоці, відпрацював на наступній роботі, тай усе, навик набутий та засвоєний :)


Як відкрив свої тату курси, з кожним студентом бачу що далеко не кожен може так швидко засвоювати інформацію, та розуміти технічну складову тої чи іншої роботи, як це дається мені. Тому рекомендую у цьому випадку не прислуховуватись до мого досвіду, а йти до досвідченого майстра який і покаже і якісно донесе інформацію. Дуже скоротаєте собі час на досягненні та засвоєнню нового досвіду.


Особисто на мою роботу це майже не впливає, нові виклики це ж дефолтна форма нашого буття, ти або приймаєш виклик та шукаєш шляхи вирішення, або залишаєшся на місці без росту в досвіді.Що слугує для Вас натхненням під час створення тату?

Мене надихає сам процес, тобто процес усього в цілому. Багато нових знайомств, майже завжди унікальні проекти, що не дають заскучати від одноманітності, велике поле для особистого розвитку, та більш того за рамками звичайних татуювань у цій сфері є багато шляхів для розвитку корисних навичок й не тільки, це дуже круто.


 

Як би Ви охарактеризували свій стиль татуювання?

Мазня дикої мавпи.


Дуже талановитої дикої мавпи.


Звісно що жартую, навіть не знаю що й казати, бо якщо загально назвати те що я роблю це чорно-біла графіка, десь більш реалістична, десь більш класична. Мені подобається робити флору і фауну, цікаві мікрореалістичні проекти, та просто унікальні проекти по своїм ідеям або ідеям клієнтів.Які художники чи стилі мали найбільший вплив на Вашу творчість?

Багато творчих людей вплинули на те як і що я роблю, тому виділю топ 5 майстрів за якими мені довгий час було дуже цікаво спостерігати та переймати професійні якості:


 

Як Ви працюєте з клієнтами для створення унікального дизайну?

Попередньо у чаті визначаю запит клієнта, та попутно формую майбутню ідею дизайну.

Після чого запрошую людину на консультацію, жива розмова на 100% краще ніж стисла переписка. Консультація в мене безкоштовна, на ній ми обговорюємо деталі майбутнього проекту та побажання клієнта, на планшеті я роблю грубу замальовку майбутнього ескізу, по більшості таким чином визначаю форму та розмір татуювання. Після консультації відмальовую ескіз, це може займати до двох тижнів в залежності від занятості, бувало що клієнт чекав місяць, а як закінчую роботу над ескізом, скидаю на схвалення клієнтові, при необхідності вношу правки. Після чого обираємо комфортний для нас обох день запису.З якими основними викликами Ви стикаєтеся у своїй роботі?

Соціальна комунікація. Так. Здавалося б, але це так, спілкування з людьми це для мене виклик. Звісно що за роки роботи з людьми я без проблем комунікую, але це завжди мене сильно втомлює.


Окрім того, за роки роботи я забагато працював та розучився відпочивати, кожен раз коли наступав мій вихідний день, я все одно щось робив по роботі, бо чого часу пропадати, коли можна корисну справу зробити. Почалося сильне вигорання від роботи. Зараз відпрацював цю біду з головою, та навчився знов відпочивати без зайвих думок о роботі.


 

Що Вам найбільше подобається у Вашій професії?

Цей самий момент коли виходиш з роботи увесь вимазаний трансфером як та свиня. Лайк іт !


Люблю цю професію, бо відчуваю себе вільним. Все залежить від мене. Все контролюється тільки мною.


 

Які поради Ви б дали новачкам, які тільки починають свій шлях у тату-індустрії?

Більше практики, татуювання на моделях, на штучній шкірі, малюйте на айпаді чи на папері олівцем, хоч гімном на стінах, розвиток це все. А як станете гуру в татуюванні, вас чекає СММ, Таргет та інше. Так шо камон, мо пешн, мо енерджі-мо енерджі, мо хендворк !!!

Дам пораду, малювання та татуювання, це не тільки про творчість та особисті відчуття, це також про думання головою, більше свідомості в тому що робите, і будете з легкістю підіймати скілл в роботах.
Які у Вас амбіції та плани на майбутнє в тату-індустрії?

Якось я думав за те, як прикольно було б відкрити університет, де люди та діти будуть вчитися малюванню, татуюванню, та іншим мистецтвам, з викладачами які малюють та роблять татуювання в різних стилях. От прям зробити це офіційною освітою. Може просто фантастичні думки, а може майбутній грандіозний план, ху ноуз :)

Якщо більш реалістично дивитися на плани, то я звісно хотів би світового рівня відомість, не питайте мене навіщо, просто «хатєлочка». Їздити світом, робити унікальні проекти, спілкуватися з цікавими людьми, та просто жити повним життям.


 

Чи маєте Ви намір запустити власну лінію продуктів або відкрити свою студію?

Щодо власної лінії продуктів була думка, але мені це здалося занадто популярним та на даний час не актуальним особисто для мене.


А от студію я вже відкрив разом з дружиною @maribu.ttt , у центрі міста Миколаїв. Доречі щодо минулого питання відносно амбіцій, можу сказати, що якщо студія не стане тягарем, то було б чудово масштабувати її й на інші міста країни. А поки що, запрошую усіх бажаючих в наш Tattoo Space <ЗЯк Ви проводите свій вільний час поза професійною діяльністю?

Люблю дивитися фільми та грати в відеоігри, моя дружина залюбки розділяє зі мною такий відпочинок. Доречі нещодавно пройшли Відьмака 3, з обома доповненнями, пів року грали, залишились дуже задоволені історією, та наповненістю гри.

Також ми разом полюбляємо гуляти та відвідувати цікаві місця, театри, ресторани, та інше. Трохи менше року тому завели собі маленького чіхуа, назвали його Луі, тепер до усього цього прибавилися дресирування та регулярні прогулянки з домашніми бешкетуваннями . От думаємо над заведенням ще одного хвостика.Які у Вас є хобі та інтереси, окрім татуювання?

Люблю пити пиво, та смачно їсти. Тільки зараз на дієті, бо перепив пиво та смачно переїв, треба лікувати шлунок :(


 

Яким чином можна зв’язатися з Вами, щоб записатися на сеанс татуювання?

Пишіть мені у дірект, або в телеграм, лінк у описі профілю в інстаграм


Мій ІНСТАГРАМ: @volchan.ink


Мій телеграм: @volchandima

124 перегляди8 коментарів

8 comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Дуже цікаво і змістовно😍


Me gusta
Contestando a

🫶🏻😘

Me gusta

Obtuvo 5 de 5 estrellas.

😍

Me gusta
Contestando a

🥰

Me gusta

Obtuvo 5 de 5 estrellas.

🔥топ!

Me gusta
Contestando a

Дякую 🫶🏻

Me gusta

Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Супер, Дуже круте інтерв'ю😍😎

Me gusta
Contestando a

Дякую !🥰🫶🏻

Me gusta
bottom of page